Zpět na stránky

Přání k Vánocům

Vážení šachoví přátelé, rodiče a svěřenci, přejeme Vám všem příjemné prožití vánočních svátků a v celém roce 2024 hodně zdraví a spokojenosti.

Číst dál...

Kryštof Paulík bronzový na Mistrovství Čech do 8 let

Mistrovství Čech do 8 let se konalo od 18.listopadu do 19.listopadu v Teplicích. Náš klub tam měl jediného zástupce, a to Kryštofa Paulíka. Kryštof si vedl skvěle a na své první velké akci obsadil výborné 3.místo Moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci.

Číst dál...

Polofinále MČR juniorů a juniorek 2023

Polofinále MČR juniorů a juniorek se konalo od soboty 11.listopadu do soboty 18.listopadu opět v Harrachově v hotelu Fit Fun. Po Mistrovství Čech mládeže jsme se tedy vrátili na stejné místo. Ve hře jsme měli celkem tři naše svěřence, Danielu Nagyovou, Beátu Havelkovou a Sašu Gregora.

Číst dál...

3.kolo 2.divize a první porážka

V neděli 19.listopadu jsme cestovali do Prachatic k 3.kolu 2.divize. Tým Prachatic má bezkonkurenčně nejsilnější sestavu, ale jejich slabinou je, že se k zápasům venku neschází. Zato bylo jisté, že k domácímu zápasu postaví to nejsilnější, co mají k dispozici, a to se také potvrdilo.

Číst dál...

Další divizní víkend

V sobotu 11.11. pokračovala 2.kolem 3.divize a v neděli 12.11. pokračovala 2.kolem 1.divize. Ve hře byly čtyři naše týmy. Já jsem byl v Harrachově na Polofinále MČR juniorů a juniorek, a tak mám informace jen s doslechu. Berte je proto s rezervou.

Číst dál...

2.kolo 2.divize a jasná výhra

V neděli 5.11. jsme odehráli 2.kolo 2.divize. Hráli jsme doma v naší nové klubovně a našim soupeřem byl tým z Jindřichova Hradce. Podařilo se nám dát dohromady dobrou sestavu, a tak jsme doufali v úspěch.

Číst dál...

Také 1. a 3.divize odstartovaly

V sobotu 28.října se hrálo 1.kolo 3.divize a v neděli 29.října 1.kolo 1.divize – nejvyšší krajská soutěž družstev dospělých. V obou soutěžích máme po dvou týmech. V 3.divizi převážně mladé šachisty, kteří sbírají své první zkušenosti mezi dospělými. V 1.divizi máme jeden vyloženě „mládežnický“ tým a i v druhém týmu hrají na předních šachovnicích naši mladí svěřenci.

Číst dál...

Mistrovství Čech mládeže 2023 do 16 let

Mistrovství se uskutečnilo od soboty 21.října do soboty 28.října v Harrachově v hotelu Fit Fun. Na toto mistrovství postoupili z našeho klubu Alexandr Gregor a Nicolas Čech, oba v kategorii H14. V doprovodném FIDE Openu startovala ještě Beáta Havelková. Abychom zajistili nejlepší podmínky pro absolvování mistrovství, vyrazili jsme do Harrachova již v pátek.

Číst dál...

Rozběhla se 2.divize

Dnes v neděli 15.října proběhlo 1.kolo 2.divize. My jsme jeli do Křemže, kde byl našim soupeřem Blanský les Chvalšiny. Ratingově jsme byli asi mírní favorité, ale jeden nikdy neví, stačí jeden nečekaný výsledek a vše je najednou úplně jinak.

Číst dál...

Start 1.ligy mládeže

O tomto víkendu byla zahájena 1.liga mládeže. Náš tým startuje ve skupině B. První sraz, který zahrnoval první tři kola jsme pořádali my v naší nové klubovně. Byl to vlastně její křest, protože ještě v pátek dopoledne byla plná starého nábytku, který byl teprve v pátek odvezen. Klubovnu jsme pak do 22 hodin připravovali za vydatné pomoci pana Placera.

Číst dál...

QCC Cup 2023

V sobotu 9.9.2023 se uskutečnil tradiční turnaj QCC Cup v rapid šachu. Turnaje se nakonec zúčastnilo 40 šachistů. Také proběhl doprovodný turnaj rodičů a doprovodů, kde bylo podmínkou, že se jedná pouze o neregistrované rekreační šachisty. Tento turnaj měl solidních 10 účastníků. Oba turnaje proběhly v pohodě.

Číst dál...

Letní soustředění 2023

Od soboty 29.července do soboty 5.srpna jsme pořádali letní šachové soustředění. Oproti několika posledním letům jsme museli změnit lokalitu, protože tam, kam jsme jezdili, přestali ubytovávat. Nebylo to jednoduché, protože jsme se o tom dozvěděli až počátkem roku. Nakonec jsme sehnali takové ubytování, na které jsme byli zvyklí.

Číst dál...

Šachový festival České Budějovice 2023

V sobotu 1.7. byl slavnostně zahájen jubilejní 10.ročník Šachového festivalu České Budějovice. Všechny účastníky přivítala primátorka města České Budějovice paní doc. Dr. Ing. Dagmar Škodová Parmová, která zmínila sportovně kulturní rozměry šachové hry. Přihlášeno bylo 190 šachistů z 22 zemí, nakonec se jich registrovalo 175 z 21 zemí (nepřijelo hodně hráčů z Indie).

Číst dál...

Šachový festival 2023 – on-line přenosy partií

GM A:

GM B:

IM:

Open A:

Open B:

Velký šachový svátek se blíží

Posledních 10 let se v prvním červencovém týdnu koná ojedinělá šachová událost v našem kraji – Šachový festival České Budějovice. K vidění jsou silní mezinárodní velmistři a talentovaná mládež z celého světa. V současné době je přihlášeno 181 šachistů z 21 zemí (Evropy, Asie a Ameriky). Festival pořádá naše šachová univerzita.

Číst dál...

5.Velká cena Jihočeského kraje 2023

V sobotu 10.června se uskutečnila v Českých Budějovicích další Velká cena v rapid šachu. Pořadatelem byl tentokrát klub Olympia České Budějovice. Turnajů se zúčastnilo celkem 77 dětí. I tentokrát jsme měli v turnajích více než 20 našich svěřenců.

Číst dál...

Krajské přebory jednotlivců 2023

Krajské přebory jednotlivců pro tento rok již proběhly. Jedná se o KP v praktickém šachu a KP v rapid šachu. Oba turnaje jsou postupové. Z KP v praktickém šachu se postupuje na Mistrovství Čech a z KP v rapid šachu na Mistrovství ČR. Protože se jedná o postupové turnaje, jsou turnaje rozděleny podle věkových kategorií, a ne podle výkonnosti jako u Velkých cen.

Číst dál...

4.Velká cena Jihočeského kraje 2023.

V sobotu 20.května jsme pořádali 4.Velkou cenu Jihočeského kraje. Do turnajů bylo přihlášeno 115 dětí, nakonec se po omluvách zúčastnilo turnajů 105 dětí. I tak to byla velice náročná akce. Turnaje se uskutečnily v příjemném prostředí konferenčního sálu Střední školy Polytechnické v Českých Budějovicích.

Číst dál...

3.Velká cena Jihočeského kraje 2023

V sobotu jsme byli spolupořadateli s Šachovou školou Velešín 3.Velké ceny. Turnajů ve třech skupinách se zúčastnilo celkem 85 dětí. Z naší šachové univerzity tam bojovalo 27 dětí včetně dětí z Šachové školy Velešín. Situaci nám zkomplikovaly pozdní přihlášky i od „velkých“ klubů, tak jsme museli ještě v pátek večer přestavovat připravené prostory pro turnaje.

Číst dál...

Open QCC České Budějovice 2023

Od úterý 24.dubna do středy 3.května probíhal turnaj v praktickém šachu Open QCC České Budějovice. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol s tempem 2x 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 vteřin za každý provedený tah. Vzhledem k menšímu počtu účastníků se turnaj hrál v Gymnáziu Jírovcova, kde jsme museli po většinu kol uklízet šachový materiál a na další kolo ho znovu připravovat.

Číst dál...

KP družstev mladších žáků 2023

V sobotu 15.dubna se uskutečnil KP družstev mladších žáků. Pořadatelem byla naše šachová univerzita. Do turnaje se přihlásilo celkem 10 týmů. My jsme měli v turnaji celkem tři týmy, dva z Českých Budějovice a jeden z Velešína.

Číst dál...

Velikonoční kemp 2023

Velikonoční kemp v tomto roce proběhl od středy 5.dubna do neděle 9.dubna. Velikonoční pondělí necháváme jako vždy volné, aby si děti užily pomlázky. Opět jsme navštívili školící středisko AMU Praha uprostřed lesů nedaleko od Poněšic, kousek za Hlubokou nad Vltavou.

Číst dál...

Ohlédnutí za 1.divizí

I v 1.divizi, nejvyšší krajské soutěži dospělých jsme měli dva týmy. Úkolem C-týmu bylo udržet se v soutěži. D-tým byl složen z mladých šachistů a jeho hlavním úkolem bylo sbírat zkušenosti v těžkých zápasech s dospělými. To se nakonec podařilo, i když C-tým to neměl vůbec jednoduché.

Číst dál...

Ligový sumář

V sezoně 2022/2023 jsme měli dva týmy v 2.lize dospělých. Cílem A-týmu bylo se v soutěži udržet a cílem B-týmu dát co nejvíce prostoru našim mladým svěřencům. Oba tyto cíle se podařilo naplnit. A-tým se v soutěži udržel a výkony mladých svěřenců nám udělaly radost. Většina z nich si zlepšila své mezinárodní ratingy o 100 Elo bodů. Vzhledem k mému extrémnímu vytížení po Novém roce se k ligovým zápasům vracím až v tomto souhrnném článku.

Číst dál...

2.Velká cena Jihočeského kraje 2023

2.Velká cena se odehrála v sobotu 11.března v Čížové u Písku. Pořadatelem byl Chess Club Písek a celý turnaj proběhl v pohodě. Velké ceny se zúčastnilo celkem 84 dětí, což potvrdilo vzrůstající zájem o šachy mezi naší mládeží.

Číst dál...

1.Velká cena Jihočeského kraje 2023

Akce proběhla v sobotu 18.února ve Veselí nad Lužnicí. Mimořádně potěšujícím faktem bylo, že se přihlásilo 110 dětí z celého kraje. To znamená, že po dvou hubených covidových letech se začíná blýskat na lepší časy.

Číst dál...

7.Velká cena Jihočeského kraje 2022

Tato akce proběhla v sobotu 17.prosince 2022. Komentář přidáváme až nyní. Turnaj se moc nevyvedl hlavním rozhodčímu, a protože jsem si nechtěl kazit Vánoce, tak jsem komentář odložil. Pak mi ale „odešel“ notebook a než jsme koupili nový a vše přeinstalovali, uběhl nějaký čas. Počátek roku je zase období, kdy se vyúčtovávají dotace a zároveň podávají žádosti o další, takže jsem se ke komentáři dostal až nyní.

Číst dál...

Těžký zápas v 1.divizi dospělých

V neděli 11.prosince se hrálo 5.kolo 1.divize. My jsme zajížděli k zápasu do Prachatic, které doposud všechny své zápasy prohrály. Ty ale před několika dny doplnili svoji soupisku cizincem s ratingem přes 2400 a tak bylo zřejmé, že tentokrát na rozdíl od předchozích zápasů postaví k utkání to nejsilnější, co mají k dispozici.

Číst dál...

2.liga dospělých 4.kolo

V neděli 4.12. pokračovala 4.kolem 2.liga dospělých. Hostili jsme tým ŠK 64 Plzeň, který si zatím vedl dobře, ale i tak jsme věřili v dobrý výsledek. Avšak v sobotu před zápasem jsme museli kvůli onemocnění radikálně pozměnit sestavu. I přesto jsme bojovali.

Číst dál...

Olomoucké šachové léto 2022 - krátké ohlédnutí

Ve dnech 13. až 20. srpna se v Olomouci konalo Olomoucké šachové léto. Náš klub měl dvojí zastoupení v podobě sourozenců Ladislava a Daniely Nagyových. Láďa nastoupil v uzavřeném IM turnaji a Daniela ve FIDE Openu.

Číst dál...


Nejbližší akce

3.divize 5.kolo (06. leden)

Oba týmy hrají venku:

Tým E cestuje do Počátek

Tým F cestuje do Třeboně

podrobnosti

1.divize 5.kolo (07. leden)

B-tým hraje doma s Chess clubem Písek C

C-tým hraje venku se Slávií ČB

podrobnosti

2.divize 6.kolo (14. leden)

V 6.kole hrajeme venku s Royalem České Budějovice

podrobnosti

1.liga mládeže 6. a 7.kolo (20. leden)

Hrajeme v Táboře:

Od 10:00 s Chess club Pískem

Od 15:00 s ŠK ŠACHklub Klatovy

podrobnosti

1.divize 6.kolo (21. leden)

B-tým hraje doma se Spartakem Sezimovo Ústí

C-tým hraje venku s Chess clubem Písek C

podrobnosti

2.divize 7.kolo (28. leden)

V 7.kole hrajeme doma s VŠTE České Budějovice

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK