KP družstev mladších žáků 2023

V sobotu 15.dubna se uskutečnil KP družstev mladších žáků. Pořadatelem byla naše šachová univerzita. Do turnaje se přihlásilo celkem 10 týmů. My jsme měli v turnaji celkem tři týmy, dva z Českých Budějovice a jeden z Velešína.

Týmy byly šestičlenné a mohli v nich startovat šachisté narození v roce 2011 a mladší. V každém týmu musel být jeden šachista narozený v roce 2014 a mladší a dále jedna dívka. Hrálo se rapidovým tempem 2x20 minut + 10 vteřin za každý tah.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin po pěti, kde hrály systémem každý s každým. První dva týmy z každé skupiny postoupily do finálové skupiny, kde se hrálo opět systémem každý s každým, přičemž výsledky ze základních skupin se započítávaly. Týmy na dalších místech pak vytvořily skupinu bojující o 5. až 10.místo stejným systémem. V této skupině se pak hrálo tempem 2x15 minut + 5 vteřin za tah.

V turnaji byli jasní tři favorité, a tak jsme neměli velké ambice. Velice nás potěšilo, že cestu na turnaj si našlo hodně nováčků. Náš A-tým nastupoval ve složení: Yurchenko Daniil, Haupt Richard, Prokůpek Petr, Šimek Vít, Pribyš Michail, Hauptová Eliška. Tento tým obsadil v základní skupině druhé místo a postoupil do finálové skupiny. Tam na své soupeře přes srdnatý odpor nestačil a obsadil konečné 4.místo. Výborně si vedl na nejtěžší 1.šachovnici Daniil Yurchenko, který získal 4 body ze 6 partií.

Tým QCC-Velešín obsadil čtvrté místo ve své základní skupině a v finálové B skupině si vedl zdatně a obsadil konečné 7.místo. Tým hrál ve složení: Tlapa Lukáš, Klenka Samuel, Herál Adam, Herál David, Dolan Marek, Rychlý Erik a Augustinová Miluše. Výborné výkony předvedli Lukáš Tlapa na 1.šachovnici (4 body ze 7 partií), Sam Klenka na 2.šachovnici (3½ bodu ze 7 partií) a Marek Dolan na 5.šachovnici (4 body z 6 partií).

Tým QCC-B nastupoval ve složení Tomáš Nešpol, Olda Klíma, Žofie Fejfarová, Kostík Gregor, Michal Ivanovič Pavelko a Kryštof Paulík. Tým byl z poloviny složen z nováčků a málo zkušených šachistů. V základní skupině obsadil tým páté místo a v finálové B skupině opět páté místo, takže celkově obsadil 9.místo. Za povšimnutí stojí výborný výkon Kryštofa Paulíka na 6.šachovnici (4 body ze 7 partií), který byl na svém úplně prvním turnaji (ročník 2016!!).

Všem děkujeme za účast a reprezentaci, vyhrál každý, kdo přišel a těšíme se, že se s Vámi potkáme na dalších turnajích.